Opstainio II piliakalnis

Opstainių II piliakalnis, Opstė

Adresas

Opstainių II piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta atokvėpio vieta esanti prie piliakalnio.

GPS

55.086006878104, 22.126196622849

Adresas

Opstainių II piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta atokvėpio vieta esanti prie piliakalnio.

GPS

55.086006878104, 22.126196622849

Opstainių II piliakalnis su gyvenviete, Opstė – piliakalnis ir gyvenvietė Pagėgių savivaldybės teritorijoje, Vilkyškių seniūnijoje, Opstainio kaime. Pasiekiamas keliu Vilkyškiai – Šereiklaukis Opstainyje pasukus į dešinę vakarų kryptimi ir pavažiavus 250 m, yra į dešinę nuo keliuko.

Piliakalnis įrengtas mažo bevardžio upelio dešiniajame krante 1,5 km į pietus nuo Opstainių pirmojo piliakalnio. Aikštelė apskrita, 19 m skersmens, 2 m aukštesniu pietiniu kraštu – greičiausiai nuskleisto pylimo vieta. Šlaitai statūs, 4-­8 m aukščio. Piliakalnio šiaurinė dalis nuslinkusi. Piliakalnis apaugęs pavieniais medžiais. Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečiu.

Pietinėje ir rytinėje pusėse, 0,2 ha dydžio plote yra papėdės gyvenvietė, kurioje rasta grublėtos keramikos, molio tinko.

Padavimas byloja, kad prie Apstaino yra kalnas, pilkalniu vadinamas. Manyta, kad ten buvusios kapinės. Vaikai, naktimis ganydami arklius, sumanė pilkalnio skylės gylį išmatuoti, tačiau jiems nepavyko, tik brizgilų pavades prarado. Kitą rytą jas rado vietoje.

Kitas padavimas sako, jog nuo Apstaino link Vilkyškių kairėje kelio pusėje yra Apastaino pilkalnis. Kadaise čia buvęs miestas, o pilyje kunigaikštis gyvenęs. Kartą prie vyro priėjo maža mergaitė ir paprašė pagalbos. Vyras, paėmęs ją ant rankų, įlipo į kalną. Kai priėjo pilį, mergaitė atrakino pilies vartus. Mergaitė apdovanojo vyrą ir jo šeimą. Laikui bėgant, pilis nugrimzdo. Žmonės ten matydavo moteris, plaukus šukuojančias. Kartą medžiotojas ant pilkalnio pamatė dvi mergaites. Kad išlaisvintų jas ir pilį, vyras turėjo atlikti užduotį, bet neatliko.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *