Žuklijų piliakalnis

Žuklijų piliakalnis

Adresas

Žuklijų piliakalnis. žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

55.0625833, 23.3558889

Adresas

Žuklijų piliakalnis. žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

55.0625833, 23.3558889

Žuklijų piliakalnis – piliakalnis Šakių rajono savivaldybės teritorijoje, prie Žuklijų kaimo (Kriūkų seniūnija). Patenka į Tučių geomorfologinio draustinio teritoriją.

Piliakalnis yra ant Nemuno kairiojo kranto aukštumos, prie Maksvyčio sodybos. Piliakalniui įrengti panaudotas aukštumos kyšulys. Iš rytų ir vakarų jį supa gilios daubos, iš šiaurės – Nemuno slėnis, o iš pietų – laukas. Vakarų dauba teka mažas upelis – Žolupis. Iš pietų, nuo lauko pusės piliakalnis buvo atskirtas daugiau nei 2 m pločio ir apie 20 m ilgio plūkto molio pylimu. Dabar likęs tik vakarinis to pylimo galas. Visa kita jo dalis nukasta, paverčiant piliakalnį dirbamu lauku. Gyventojo Maksvyčio pasakojimu, kasant pylimą rasta stambių medžio anglių. Iš pietų pusės prie pylimo yra nedidelis įlinkimas, likęs nuo buvusio, dabar jau užslinkusio perkaso.

Ovali piliakalnio aikštelė yra apie 35 m ilgio, 20 m pločio ir užima apie 600 m² plotą. Aikštelė ir šlaitai 5-7 m aukštyje ariant labai apgadinti. Kultūrinio sluoksnio nepastebėta. Piliakalnis iš Nemuno ir daubų pusių yra apie 35 m aukščio. Nusileidžiant į Nemuno slėnį šlaitas nuolaidesnis, o daubų šlaitai statūs ir krinta iki 60° kampu. Šlaitai apaugę medžiais.

Piliakalnis skirtinas XIII a.-XVI a.  Į pietus nuo piliakalnio, 0,2 ha plote yra papėdės gyvenvietė.

Piliakalnis, Žuklijų km., Kriūkų apyl., Šakių raj.
Piliakalnis, Žuklijų km., Kriūkų apyl., Šakių raj. Kultūros paveldo centro paveldosaugos biblioteka

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *