Varkališkių I piliakalnis

Varkališkių I piliakalnis kitaip dar Varkališkės, Juodkočiai, Lapainia

Adresas

Varkališkių I piliakalnis

GPS

54.7665556, 24.165

Adresas

Varkališkių I piliakalnis

GPS

54.7665556, 24.165

Varkališkių I piliakalnis su priešpiliu ir gyvenviete, kitaip dar Varkališkės, Juodkočiai, Lapainia – piliakalnis ir gyvenvietė Kaišiadorių rajono savivaldybės teritorijoje, Kruonio seniūnija. Pasiekiamas iš kelio Kruonis – Darsūniškis iškart už Varkališkių miško pasukus į dešinę šiaurės kryptimi ir pavažiavus iki pat Lapainės dabartinių žiočių – yra miške, 200 m į rytus nuo jo vakarinio krašto, žiočių lygyje einant tarp dviejų kalvų slėniu su mažyčiu upeliuku – yra dešinėje pietų kryptimi, kalvoje. Piliakalnis yra eglyne. Jis sunkiau surandamas, kadangi Nemuno aukštutinės terasos šlaitas šioje vietoje išraižytas panašiomis giliomis griovomis.

Piliakalnis įrengtas Nemuno aukštutinės terasos kyšulio vidurinėje dalyje. Aikštelė trikampė, kampais į šiaurės vakarus, pietvakarius ir rytus. Pietrytiniame šlaite, 10 m žemiau terasos yra 7 m pločio terasa, šiaurės – vakarų šlaituose, 8 – ­10 m žemiau aikštelės – 4 – ­6 m pločio terasa ­- tarsi senojo kelio vieta (ja ir dabar eina miško keliukas). Šlaitai statūs, apie 40 m aukščio.

Priešpilis yra 120 m į rytus nuo piliakalnio. Jis 4 m pakyla nuo piliakalnį ir priešpilį jungiančio apie 10 m pločio kyšulio. Priešpilio aikštelė 15 x 10 m dydžio. Į rytus už jos yra 0,5 m gylio griovys, skiriąs priešpilį nuo gretimos aukštumos.

Istorija

Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečiu -­ II tūkstantmečio pradžia.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *