Kalniškių piliakalnis

Kalniškių piliakalnis, Biržės kalnas, Biržės pilis

Adresas

Kalniškių piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

55.8426667, 22.8586111

Adresas

Kalniškių piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

55.8426667, 22.8586111

Kalniškių piliakalnis su gyvenviete, dar vadinamas Biržės kalnu, Biržės pilimi – piliakalnis Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje, į pietus nuo Kalniškių kaimo (Šaukėnų seniūnija), Ventos kairiojo kranto kyšulyje. Pasiekiamas plentu 159 Užventis–Šaukėnai–Kuršėnai  nuo sankryžos Ramučiuose pavažiavus 1,3 km Kuršėnų kryptimi, kaimo šiaurinėje dalyje esančiu asfaltuotu keliu pavažiavus į kairę vakarų kryptimi 400 m, toliau į dešinę šiaurės kryptimi 100 m ir gale vėl į kairę vakarų kryptimi 50 m, yra kairėje.

Piliakalnį iš pietryčių ir šiaurės juosia Ventos slėnis ir daubos. Šlaitai statūs, 11 m aukščio. Aikštelė ovali, 23×19 m dydžio. Jos vakarinį kraštą juosia 4 m aukščio, 24 m pločio pylimas, už kurio yra 40 m ilgio, 7 m pločio ir 3 m gylio griovys. Aikštelės rytiniame pakraštyje yra 1,5 m aukščio, 11 m pločio pylimas, aikštelės šiaurinio krašto pylimas suardytas.

Į pietryčius nuo piliakalnio yra 6 ha ploto I tūkstantmečio antrosios pusės gyvenvietė, tyrinėta 1998 m. Joje rastas iki 1 m storio kultūrinis sluoksnis su gyvulių kaulais, lygia keramika, akmeninis trintuvas. Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečiu – II tūkstantmečio pradžia.

Dabar žmonės tebemini tuos lai­kus ir tuos žmones, kurie ne tiek senai buvę nuteisti gyvi sudeginti ant „Biržės Kalno” netoli Šaukėnų miestelio, prie bu­vusio Ramuvos dvaro. To įvykio, dar ir dokumentas yra Šaukėnų dvare. Tai yra tikras teismo sprendimas moterį sude­ginti ant „Biržės Kalno“ už raganystę.

Piliakalnis, vadinamas "Pilale." Kretingos rajonas. Kalniškių apylinkė. Kalniškių kaimas
Piliakalnis, vadinamas „Pilale.” Kretingos rajonas. Kalniškių apylinkė. Kalniškių kaimas. J. Mickevičius. Kultūros paveldo centro paveldosaugos biblioteka

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *