Kiškio bažnyčia

Kiškio bažnyčia, Zuikio lūpa, Genionių akmuo

Adresas

Kiškio bažnyčia. žemėlapyje pažymėta tiksli akmens vieta.

GPS

54.3851213, 24.5343923

Adresas

Kiškio bažnyčia. žemėlapyje pažymėta tiksli akmens vieta.

GPS

54.3851213, 24.5343923

Akmuo „Kiškio bažnyčia“ arba „Zuikio lūpa“, Genionių akmuo – išskirtinis riedulys, esantis pietų Lietuvoje, Varėnos rajone, Varėnos seniūnijoje, ~14 km į šiaurę nuo Senosios Varėnos, 1,5 km į vakarus nuo Genionių kaimo, Šilaičio miške (Valkininkų miškų urėdijos Vėžionių girininkijos 71 kvartale, 35 sklype), ant kalvos. Valstybės saugomas gamtos ir kultūros paveldo objektas.

Akmuo – netaisyklingo pavidalo, pilkai rožinis granito gneisas. Ilgis ~ 2,6 m, plotis ~ 1,8 m, aukštis virš žemės ~ 1,15 m, akmens šiaurės vakarų pusėje išraiškinga 0,5 x 0,9 m dydžio, iki 5 cm gylio įduba.

Pavadinimas gali būti ir atsitiktinis ar humoristinis, bet gali sietis su kiškių aukojimu ar jų kultu. Bychovco kronikoje rašoma, kad kunigaikščio Mindaugo krikštas buvo apgaulingas, jis slapčia nuolat aukojo aukas savo dievams – visų pirma namų dievui Kalveliui, dievui Rykiui, zuikių dievui ir Medynai. Būdavo, jei išjos į lauką ir kiškis perbėgs per lauką į priešais esantį mišką, tai jis į tą mišką nejoja ir žmonėms draudžia, kad ten nė žabelio nenulaužtų…

1978 m. Mokslinė metodinė kultūros paminklų apsaugos taryba surengė archeologo Jono Balčiūno vadovaujamą žvalgomąją archeologinę ekspediciją Varėnos rajone. Ekspedicijos dalyviai aplankė Kiškio bažnyčia vadiną akmenį Genionių kaime, Pamusių pilkapyną, Voniškių piliakalnį.

Neatitinkantis kriterijų geologinis gamtos paveldo objektas akmuo „Kiškio bažnyčia“ 2017 m. išbrauktas iš saugomų GPO sąrašo.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *