Papėčių piliakalnis

Papėčių piliakalnis

Adresas

Papėčių piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

54.3141944, 23.797

Adresas

Papėčių piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

54.3141944, 23.797

Papėčių piliakalnis – piliakalnis Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje, prie Papėčių kaimo, Miroslavo seniūnijoje. Pasiekiamas keliu Buckūnai–Papėčiai, Papėčiuose pasukus į dešinę rytų kryptimi link Obelninkų, už 800 m yra kairėje, į šiaurę. Įrengtas atskiroje, kalvoje į šiaurę nuo Metelių ežero. Aikštelė ovali, pailga šiaurės – pietų kryptimi, 24×19 m dydžio. Šlaitai vidutinio statumo, 7–10 m aukščio. Piliakalnis ilgai buvo ariamas, šiuo metu dirvonuoja.

Nuo Papėčių piliakalnio atsiveria vaizdingas reginys: galima matyti visus tris didžiuosius Dzūkijos ežerus (Metelį, Obeliją ir Dusią), Metelių gyvenvietę, Miroslavo bažnyčią. Saugomas Metelių regioniniame parke.

1954 m. piliakalnį žvalgė Istorijos institutas. Įtvirtinimų ir kultūrinio sluoksnio nepastebėta. Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečiu.

Rytiniame piliakalnio šlaite buvo išlindęs grandinės galas. Suėję žmo­nės traukė tą grandinę, tačiau ji trūko ir galas įlindo į piliakalnio vidų. Kas bandydavo tą grandinę judinti, tas būdavo įtraukiamas į kalno pože­mius. Manoma, kad po piliakalnio giraite slypi nugrimzdusi bažnyčia.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *