Laukagalio akmuo su žmogaus pėda

Laukagalio akmuo su žmogaus pėda

Adresas

Laukagalio akmuo su žmogaus pėda. Žemėlapyje pažymėta apytikslė akmens vieta.

GPS

54.901721039568, 24.70486164093

Adresas

Laukagalio akmuo su žmogaus pėda. Žemėlapyje pažymėta apytikslė akmens vieta.

GPS

54.901721039568, 24.70486164093

Laukagalio akmuo su žmogaus pėda – mitologinis akmuo Laukagalio kaime (Žaslių sen.), Kaišiadorių rajone. Riedulys slūgso nuošalioje drėgnoje vietoje, laukymėje, iš visų pusių supamoje melioruotų laukų, apie 1 km į vakarus nuo Paparčių, 0,5 km į šiaurės vakarus nuo kelio 4717  Vievis–Kazokiškės–Paparčiai–Žasliai. Prie akmens išlikęs senas betoninis stulpas be metalinio skydo, žymėjusio paminklą.

Akmens didesniojoje dalyje, jos pietvakarių pusėje pastebimas maždaug 35 cm ilgio iki 12 cm pločio bei 2-3 cm gylio natūralus įdubimas, vadinamas „Žmogaus pėda“. Netoliese dar vienas akmuo guli 6 m į pietvakarius nuo pirmųjų ir yra 1,35 m ilgio, 0,7 m pločio bei iki 50 cm aukščio. Akmenys apsamanoję, apardyti ilgalaikių arimų.

Kaime yra dar vienas mitologinis akmuo – Laukagalio akmuo su dubenėliais.

Istorija

Laukagalio kaimo laukuose yra du piliakalniai ir du kapinynai (senkapiai), kurie liudija, kad čia gyventa ir senovės laikais.

Padavimai ir legendos

Apie akmenis su duobutėmis pasakojami tokie pat padavimai, kaip ir apie akmenis su pėdomis: duobutes palieka šokantys, vestuves keliantys, į žmonių pasaulį iš pragaro ateinantys velniukai ir pan. Retkarčiais aprašomiesiems akmenims su duobutėmis XX a. dar buvo teikiama sakralinė – religinė reikšmė: „Akmuo ir dabar tebesąs šventu laikomas, nuo akmens atsiskeldami po gabalą, žmonės naudoja gydymo reikalui“. Akmens duobutėse susirinkusiu lietaus vandeniu buvo gydomos akys. Be to, kai kurie akmenys su duobutėmis susiję su šventomis vietovėmis, tarp jų ir Laukagalio akmenys.

 

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *