Pakriaunio akmuo

Pakriaunio akmuo

Adresas

Pakriaunio akmuo. Žemėlapyje pažymėta tiksli akmens vieta.

GPS

55.871145580882, 25.792808532715

Adresas

Pakriaunio akmuo. Žemėlapyje pažymėta tiksli akmens vieta.

GPS

55.871145580882, 25.792808532715

Pakriaunio akmuo su Velnio, Dievo, Angelo pėdomis – mitologinis akmuo Pakriaunio kaime (Kriaunų sen.), Rokiškio rajone, 2 km į šiaurę nuo Kriaunų. Jis slūgso Kriaunos upės dešiniajame krante, nutolęs apie 100 m nuo artimiausios sodybos.

Riedulys savo paviršiumi beveik sutampa su jį supančios žemės lygiu. Ant akmens matomos „pėdos“.

Tame akmenyje yra trys pėdos: viena Dievo, kita aniuolo ir trečia velnio. Apie šitas akmenyje atsiradusias pėdas žmonės pasakoja taip. Labai seniai ėjęs pro tą vietą, kur akmuo stovėjo, Dievas su aniuolu. Pamatęs tat velnias, pasivertęs aniuolu ir nematant Dievui priėjęs prie jų. Tada Dievas nebegalėjęs išskirti, kuris tikrasai aniuolas ir kuris netikrasai. Dievas, kai nebegalėjęs išskirti, [tai] jis sumanęs gudrų dalyką, kaip galėtų išskirti. Tas dalykas buvo toks. Dievas paėmęs tris akmenis: vieną akmenį davęs vienam aniuolui, antrą kitam ir jis pats pasilikęs sau vieną. Tada jie visi priėję prie šito akmenio ir ant jo užsistoję (tada akmuo buvęs kitoj vietoj). Tada Dievas jiems tarė: „Kieno akmuo bėgs [ = kris] upėn, tas bus velnias”. Kai Dievas [taip] pasakęs, jie abu ir Dievas sviedė [akmenis]. Dievo ir aniuolo akmuo lėkęs dangun, o to aniuolo, kurs buvo velnias, akmuo lėkė upėn, ir Dievas pažino, kuris velnias, kuris aniuolas. Velnias susigėdinęs ir nukūręs tiesiog į pragarą, ir nuo savo šlubio viršininko gavęs mušti, ir daugiau ko, tai nežinau. (BILLS, p. 225—226).

Seniau vėl sako žmonės, kad ant jo kūrendavo Perkūnui dievaičiui vaidilutės ugnį. Vienas Pakriaunio žmogus rado prie to akmens Perkūno kirvelį (BILLS, p. 226).

 

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *